Czy kubki z nadrukiem to skuteczna forma promocji?

Kubki reklamowe nadal są powszechnie stosowane przez reklamodawców. To jeden z popularniejszych gadżetów reklamowych. Czy jednak kubki z nadrukiem reklamowym rzeczywiście są skuteczne?

Skuteczność kubków reklamowych

Jak już zostało wspomniane, kubki to jeden z najpopularniejszych gadżetów reklamowych. Zapewne każdy z nas posiada ich w swojej prywatnej kuchni co najmniej jeden. Zawsze widnieje na nich logo firmy, niekiedy również slogan reklamowy, ciekawa grafika, czasem wręcz kubki występują w oryginalnych kształtach. Niektóre z nich są tak wygodne i praktyczne, że korzystasz z nich niemal codziennie i wcale nie masz zamiaru się ich pozbywać. I właśnie tutaj tkwi tajemnica skuteczności kubków reklamowych. Jeśli kubek z nadrukiem reklamowym zostanie wykonany solidnie i rzeczywiście będzie praktycznym gadżetem, potencjalni klienci będą go używać niemal codziennie, mając bezpośredni kontakt ze znakiem firmowym danego przedsiębiorstwa.

Kubki reklamowe to jedno z najważniejszych i najczęściej stosowanych narzędzi promocji. Wykorzystują je niemal wszystkie firmy prowadzące kampanię w oparciu o prezenty dla potencjalnych klientów czy kontrahentów biznesowych. W porównaniu z innymi popularnymi gadżetami reklamowymi, takimi jak m.in. długopis, smycz czy nawet pendrive, kubek bardzo rzadko ląduje bezużytecznie na dnie szuflady czy nawet w koszy na śmieci.

Co więcej, kubek reklamowy może również ocieplić wizerunek firmy, budując pozytywne skojarzenia z marką. W kubku pijemy poranną kawę, która dodaje nam energii lub też herbatę w momentach przerwy od pracy. Czynności tego rodzaju zaliczane są do małych przyjemności, na które pozwalamy sobie każdego dnia. Kubek, na którym widnieje logo danej firmy, będzie więc wywoływał pozytywne skojarzenia.

Jak się zatem okazuje, kubek z nadrukiem może być bardzo skutecznym gadżetem reklamowym. Aby jednak spełnił on swoje zadanie, powinien cechować się jak najlepszą jakością. Jeśli więc decydujemy się na ten rodzaj gadżetów reklamowych, powinniśmy poświęcić im nieco uwagi. Można więc przygotować kubek z dobrej klasy ceramiki, która nie pęknie pod wpływem zalania wrzątkiem. Równie istotny jest nadruk, który pojawia się na kubku.

Leave a Reply